האחר הוא אני - Home_Page
כתובת: מועצה אזורית אשכול , ד.נ.נגב.85465, מייל: school@n-e.org.il
טלפון : 08-9982992/3
פקס : 08-9982994
שעות קבלה:
כותרת1.png
טקס הפתיחה
ביום שלישי, ה- 19.11, קיימנו את טקס הפתיחה לנושא המרכז השנתי - "האחר הוא אני" בהשתתפות כל תלמידי בית הספר. תלמידי כיתה ד'2 שרו את "חברים בכל מיני צבעים", ילדי שיעור העשרה 'תיאטרון סיפור' עם אורנה נ. הציגו את "האיש הירוק" מאת יהונתן גפן ועוד.
ראו את התמונות ומתחתן את תהליך העבודה על ההצגה כפי שתואר על ידי אורנה נעמתי.
Access is denied. (Exception from HRESULT: 0x80070005 (E_ACCESSDENIED))
To link to a library that contains images and configure the web part, open the tool pane.
 
 
תהליך העבודה על 'האיש הירוק' – כפי שתואר על ידי אורנה נעמתי
 
לכבוד  פתיחת הנושא המרכז החלטנו לעבוד על "הסיפור על איש הירוק " של יהונתן גפן. הסיפור/שיר מתאים  לנושא. הסיפור מדבר על האחר השונה – ומשאיר פתוח את שאלת היחס לשונה.
לאחר שלמדנו וקראנו  את הסיפור, יצרתי את המסגרת הכללית של המופע: סגנון של  תיאטרון סיפור. בתיאטרון זה השחקנים מגלמים את כל הדמויות וגם את החפצים. התלמידים הלבושים ירוק  הפכו להיות האיש הירוק, ביתו, מיטתו, משפחתו, מכוניתו, הנוף . הקבוצה מנוסה בסגנון זה של עבודה . היצירה הייתה מפרה והתוצאה יפה לעין.
 פתחנו במשחק תופסת בו לא משתפים את הכחול השונה. סיימנו במשחק תופסת בו הכחול הוא חלק מן הקבוצה. המופע נערך בתוך קהל התלמידים המסודרים בצורת האות ח. כך עובר המסר גם  ביחס  קהל – שחקנים. השחקנים והקהל – אחד  הם. בסיום משחק התופסת התלמידים  רצו אל כיתותיהם ובכך המחישו את היותם חלק מקבוצה גדולה למרות היותם אחרים (ירוקים). 
 
 


 
 
 
 

שכבה א.png
שכבה ב.pngשכבה ג.png 
שכבה ד.pngשכבה ה1.png שכבה ו.png