נווט למעלה
כתובת: מרכז צוחר - ד.נ. נגב, צוחר
טלפון : 08-9982116
פקס : 08-9982174
שעות קבלה:
‏03/09/2014
הורים יקרים שלום!
 
לאחר קיץ קשה, מדאיג ולא שגרתי פתחנו את שנה"ל. חששות כבדים ליוו אותנו עד לרגע האחרון ושאלות רבות הציפו את הקהילה בנושא תחילת הלימודים. הורים, מורים ותלמידים הגיעו ל- 31 באוגוסט עם דאגה גדולה בלב. מי שביקר בביה"ס ביום א' לפני תחילת השנה ראה את הרחבה המרכזית ללא מרצפות, פועלים שעבדו ללא הרף, טרקטורים וכלי עבודה בכל מקום. הצוות עבד עד השעות המאוחרות של הלילה על מנת להשאיר את הכל במצב "סביר" ולקלוט למחרת את התלמידים. המורות, ברגישות ובאהבה גדולה קשטו את הכיתות, סדרו את הציוד ודאגו לכל הפרטים כדי לקבל את התלמידים בצורה חמה והיפה ביותר.
ביום ב', 1.9. פתחנו את שנה"ל ככל שאר מוסדות החינוך. למרות התחושות והחששות שליוו את כולנו בשבוע האחרון של אוגוסט ואי הודאות שהציפה את הקהילה, הנוכחות הייתה כמעט מלאה. רק 14 ילדים לא הגיעו ביום זה  לביה"ס. השנה, לומדים ביובלי הבשור 586תלמידים. גדלנו ב- % 15 לעומת תשע"ד. התלמידים לומדים ב- 19 כיתות אם, כשבשכבה א' יש ארבע כיתות . בכל אחת לומדים 34 ילדים בממוצע .
מבחינת מיגון: בצמוד לכיתה א' הרביעית והחדשה, הוצב חדר ביטחון גדול. העבודה טרם הסתיימה. עדיין נעשות עבודות תשתית (חשמל, צבע, תקרה אקוסטית), אך במידה ונצטרך, קיים מענה מיגוני. מאחורי שכבה א', הוצבה מיגונית נוספת שתשמש את ילדי א' בהפסקות כשייצאו לחצר האחורית.  לאורך הרחבה המרכזית, במעבר בין שכבה ב' לשכבה א', הוצבו עוד 2 מיגוניות. באיזור התחנות הוצבו שתי  מיגוניות נוספות ואחת באיזור החניה. היום יוצבו עוד 3 מיגוניות באיזור זה. טרם נמצא פתרון מיגוני לאורך שביל הכניסה עד לסככה האדומה והרחבה המרכזית וכן, בכיתות הספח, חדר המורים והמנהלה. אני מאמינה שבמאמצים גדולים ומשותפים יימצא פתרון גם לסוגיה זו.
שיפוצים: לרוב, במהלך חודשי הקיץ נעשים שיפוצים על מנת להתחיל את השנה עם כיתות נקיות, מסודרות ומטופחות. לצערינו, ההסלמה והפעילות הקרקעית תפסו אותנו תוך כדי הקייטנה והרבה מאד זמן במהלך חודש יולי, הושקע בלדאוג לילדים הצעירים ופחות בהיערכות והשיפוצים. משנסתיימה הקייטנה, כבר היינו כולנו "עמוק" בתוך מבצע "צוק איתן" ועל כן, הרבה עבודות קבלן ורכישות נדחו ומתבצעות רק עכשיו. אנו עובדים במרץ על מנת לסגור את כל הפערים. המשימה לא פשוטה אך אנו נחושים לסיים בקרוב. כאן המקום להביע את הערכתנו על הסבלנות, ההבנה והרוח הגבית שאתם נותנים לנו בעניין זה.
טקס פתיחת שנה: לא התקיים ביום הראשון ללימודים אך הקפדנו לקיים "חגיגה צנועה" עבור תלמידי א' הנרגשים והוריהם. הטקס המרכזי יתקיים ביום ו' הקרוב בשעה 8:15 באולם הספורט.
התארגנות של הצוות: הצוות מלווה ע"י פסיכולוגית מומחית בנושא טראומה. היא מגיעה לביה"ס אחת לשבוע ועובדת עם הצוותים השונים על מנת לחזק אותם ולתת להם כלים להתמודד עם הסוגיות העולות בכיתות. התקופה הראשונה תוקדש לקליטת התלמידים, איחוד וגיבוש מחדש של הכיתות, עזרה לתלמידים ב"נחיתה קלה ורכה" בתוך ביה"ס ואיתור ילדים הזקוקים למענים ייחודיים. לאחר האיתור, נוכל ליצור קבוצות לתמיכה וחיזוק בתוך ביה"ס. בתקופה הראשונה, הלמידה תיעשה בצורה הדרגתית, בצורה חווייתית וללא לחץ של הספקים. יחד עם זאת, נשמור על מסגרת לימודים שתהווה עוגן לתלמידים ולמורים.
אסיפות הורים שכבתיות: מתוכננות לעוד כשבועיים. על המועד המדוייק תצא הודעה לפי המועד שנקבע לכל שכבה.
מערכת: השבוע, אין למורות ימים חופשיים. כל המורות נמצאות כל הימים ועובדות בכיתות במהלך כל השעות. בכל כיתה יש שתי מורות מצוות ביה"ס (ברוב השעות) וכן, קיבלנו תגבור של חיילים אשר מלווים בתוך הכיתות ומתלווים למורות בפעילויות השונות. עיקר שעות הליווי ניתנו בעיקר לגוף הצעיר, אך לא רק. החיילים ימשיכו להגיע עד לסוף השבוע.
אגרת חינוך: פורסמה השבוע. אנא מכם, דאגו לתשלום האגרה כמה שיותר מהר על מנת שנוכל להתחיל בפעילות המתוכננת כבר מתחילת השנה.
מאחלת לכולנו שתהיה לנו שנת למודים טובה, רגועה ושקטה. שנוכל להתחזק במהרה, ושנוכל לעסוק במה שכל אחד מאיתנו אוהב: חינוך והוראה : במקצועיות, רגישות ועם המון אהבה.
 
שנה טובה ומוצלחת
מרסלה
 
songs_rashit.jpg

 
 
 
 ​
 

 משלנו